“Stand in someone’s shoes”: pajusk, ką jaučia sergantieji ŽIV

Lietuva nėra kuo nors ypatinga šalis, kad ją aplenktų ŽIV virusas ir mirtį nešantis AIDS. Tačiau požiūris į šiuos ligonius vis dar negailestingas, nes daug ką lemia išankstinės nuostatos, susijusios su nepagrįstomis baimėmis. ŽIV – kaip loterija. Lietuvoje dar gyva moteris, kurios ligos istorija buvo pažymėta antru numeriu, nes ji buvo antra pacientė šalyje, kuriai buvo nustatyta ŽIV infekcija. Tačiau tuo pačiu metu gydytų pacientų nėra daug. Bendravimas su tokiai ligoniais – daug kam vis dar iššūkis. Plautis rankas ar – ne, kai sveikiniesi su užkrėstu ŽIV žmogumi? Ar apie ŽIV prisipažinti partneriui, su kuriuo myliesi? Kaip grįžus namo iš kelionės po Afriką papasakoti žmonai apie uoste aptiktą barą, kur koka kolos butelis ir prostitutė kainuoja labai pigiai? Ką pasakyti kaimo moteriai, kurios partneris grįžo iš Alytaus kalėjimo ir apkrėtė ją ŽIV?

Apie tai ne veltui kalbėjomės su žinomais Lietuvos aktoriais ir atlikėjais, kuriančiais sergančiųjų ŽIV ir AIDS vaidmenis miuzikle „Rent” ir bandančiais suprasti bei pajausti, ką jaučia sergantieji šiomis ligomis.

Plačiau apie mūsų pokalbį bei atsakymai į klausimus, kurie, neabejoju bus įdomūs ir jums – “Lietuvos ryto” žurnalistės Danutės Jonušienės straipsnyje “ŽIV diagnozė slepia juodas šeimų paslaptis”.

Straipsnį galima surasti čia.

Miuziklo RENT premjera vyks šių metų rugsėjo 2 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.