Pirmieji bendradarbiavimo su Kinija žingsniai

Ir ilgiausias kelias prasideda nuo pirmo žingsnio. Šia kinų patarle galėčiau apibūdinti užsimezgusius bendradarbiavimo ryšius su Kinija.

Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių sveikatos apsaugos ministrams ir šalių atstovams skirtame susitikime Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vardu su Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistais pasirašiau bendradarbiavimo memorandumą. Dažnai akcentuojama, kaip svarbu tokiai mažai šaliai kaip Lietuva su Kinija vystyti ekonominius ir prekybos ryšius, tačiau pamirštama sunkiai ekonominiais svertais išmatuojama ir valstybių sienomis apibrėžiama sveikatos matematika.

Užkrečiamosios ligos keliauja greičiau nei mes. Todėl su Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistais keisimės naujausia informacija užkrečiamųjų ligų srityje, mokysimės naujų visuomenės sveikatos technologijų, aktyviau bendradarbiausime itin pavojingų užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kitomis temomis. Šiandien net ilgiausias kelias nebeatrodo tolimas, nes jau pradėjome žingsniuoti.